WP-RecentComments 1.7 (finnish translation) - en to fi translation catalogue (36 entries)

en: Loading
fi: Ladataan

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Pingback:
fi: Päivitysilmoitus:

en: Trackback:
fi: Pakuuviite:

en: on
fi: sivulla

en: &laquo; Newest
fi: &laquo; Uusin

en: &laquo; Newer
fi: &laquo; Uudempi

en: Older &raquo;
fi: Vanhempi &laquo;

en: &laquo; Back
fi: &laquo; Palaa

en: &raquo;
fi: &laquo;

en: Recent Comments
fi: Tuoreimmat kommentit

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Number of comments to show:
fi: Kommenttia näytetään kerralla:

en: (at most 20)
fi: (korkeintaan 20)

en: Length of each comment:
fi: Kunkin kommentin pituus:

en: Show post titles.
fi: Näytä artikkelien otsikot.

en: Show pingback comments.
fi: Näytä päivitysilmoitukset.

en: Show trackback comments.
fi: Näytä paluuvitteet.

en: Show author avatars.
fi: Näytä kirjoittajien avatarit.

en: The size of avatars:
fi: Avatarien koko:

en: The position of avatars:
fi: Avatarien paikka:

en: Left
fi: Vasen

en: Right
fi: Oikea

en: The default avatar:
fi: Oletusavatar:

en: (Filename from '/wp-recentcomments/avatars/' directory or Internet address)
fi: Tiedostonimi  '/wp-recentcomments/avatars/'-hakemistosta tai web-osoite)

en: Show navigator buttons.
fi: Näytä navigointinapit.

en: Show the comments from administrators.
fi: Näytä ylläpitäjien kommentit.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display.
fi: Muuta hymiöt, kuten <code>:-)</code> ja <code>:-P</code> graafisiksi.

en: The most recent comments
fi: Kaikkein tuoreimmat kommentit

en: WP-RecentComments Options
fi: WP-RecentComments-lisäosan asetukset

en: JavaScript Library
fi: JavaScript-kirjasto

en: Use normal JavaScript library that is supported by this plugin.
fi: Käytä normaalia JavaScript-kirjastoa, jota tämä lisäosa tukee.

en: Use jQuery library that is supported by WordPress.
fi: Käytä  jQuery-kirjastoa, jota WordPress tukee.

en: Custom jQuery.
fi: Muokkautettu jQuery.

en: Please input the URL of jQuery:
fi: Ole hyvä ja anna  jQuery:n URL-osoite:

en: Save Changes
fi: Tallenna asetukset
